in ,

Spendenmarathon für Tiere

VETO Vereinigung europäischer Tierschutzorganisationen startet bereits zum 7. Mal Europas größte Futterspendenaktion für Straßen- und Tierheimtiere

Foto © VETO (Claudia Lemke)

Schon beim Spendenmarathon für Tiere 2022 von VETO wurde ein Futterwunder wahr: Europas größte Futterspendenaktion erzielte ein Spendenergebnis von 2.867.292 Tagesrationen Futter. An diesen Erfolg möchte der Initiator VETO nun anknüpfen. Ab dem 02. November 2023 bis zum 04. Januar 2024 werden online Futterspenden gesammelt, die im Anschluss unter 40 Tierschutzorganisationen aufgeteilt werden, die sich in 11 verschiedenen Ländern Europas für heimatlose Hunde und Katzen engagieren.

Hintergrund des Spendenmarathon für Tiere ist die oft bedrohliche Situation für Straßen- und Tierheimtiere in vielen Teilen Europas im Winter. Nahrungsmangel ist eine reale Bedrohung für das Leben der Vierbeiner, gerade in Ländern wie Rumänien oder Bulgarien, in denen der Winter sehr hart ist. Nur gut genährte, kräftige Tiere mit einer wärmenden Fettschicht können eisigen Minusgraden bestmöglich trotzen und so den Winter überstehen, denn auch die Tierheime sind oftmals nicht ausreichend winterfest. Vorräte an Tierfutter nehmen den dort ansässigen Tierschützer:innen die Angst um die tägliche Grundversorgung ihrer Schützlinge. Auch in Deutschland ist die Lage im Tierschutz kritisch: Es gibt schätzungsweise zwei Millionen Straßenkatzen, von denen viele unterernährt sind und zahlreiche Tierheime kämpfen um ihre Existenz. „Wir helfen mit unserem Spendenmarathon gleich 40 Tierschutzorganisationen, die insgesamt zehntausende Hunde und Katzen versorgen. Das ist eine gigantische Hilfe“, erklärt Sarah Schonert, Fundraising bei VETO.

Auch in diesem Jahr wird die Aktion von VETO-Botschafter:innen wie Fußball-Nationalspielerin Svenja Huth, Model Jacky Wruck und der ehemaligen Profi-Biathletin Maren Hammerschmidt unterstützt sowie von Partnern wie PetCom Tierernährung GmbH & Co. KG, GOOPSI GmbH, Die Vertriebsversteher GmbH und Canina® pharma GmbH, die die Visionen von VETO teilen.
Mehr auch auf: https://www.spendenmarathon-tiere.de/

Über VETO

Bei VETO Vereinigung europäischer Tierschutzorganisationen steht die Förderung der Tierschutzvereine in Form von Futterspenden und finanzieller Hilfe im Fokus. Mit gezielter Öffentlichkeits- und Netzwerkarbeit sowie Aufklärung, Kampagnen und Petitionen fordert VETO zudem Veränderungen im europäischen Tierschutz.
Mehr auch auf: www.veto-tierschutz.de

Kontakt für Rückfragen
Esma Arslan
Hamburger Internationaler Tierschutz in Not e.V. info@tierschutz-esma.com

VETO / 06.11.2023

Foto © VETO (Claudia Lemke)

Hayvanlar için bağış maratonu

VETO Avrupa Hayvan Refahı Kuruluşları Birliği, sokak ve barınak hayvanları için 7. kez Avrupa’nın en büyük mama bağışı kampanyasını başlatıyor

VETO Hayvan Bağışı Maratonu 2022 zaten bir gıda mucizesiydi: Avrupa’nın en büyük gıda bağışı kampanyası, günlük 2.867.292 rasyon gıda bağışı sonucuna ulaştı. Kampanyayı başlatan VETO şimdi bu başarının üzerine yenilerini eklemek istiyor. 2 Kasım 2023 – 4 Ocak 2024 tarihleri arasında online olarak toplanacak olan mama bağışları, 11 farklı Avrupa ülkesinde evsiz köpek ve kedilere yardım etmeyi taahhüt eden 40 hayvan refahı kuruluşuna dağıtılacak.

Hayvanlar için yardım maratonunun arka planında, Avrupa’nın pek çok yerinde kış aylarında sokak ve barınak hayvanlarının içinde bulunduğu tehlikeli durum yatmaktadır. Özellikle kışın çok sert geçtiği Romanya ve Bulgaristan gibi ülkelerde yiyecek eksikliği bu dört ayaklı dostlarımızın yaşamları için gerçek bir tehdittir. Hayvan barınakları genellikle yeterince kış koşullarına uygun olmadığından, yalnızca iyi beslenmiş, güçlü ve ısınmalarını sağlayacak bir yağ tabakasına sahip hayvanlar sıfırın altındaki buz gibi soğuklara mümkün olduğunca dayanabilir ve kışı atlatabilir. Hayvan maması tedariki, burada bulunan hayvan refahı aktivistlerinin, himayelerindeki hayvanların temel günlük ihtiyaçları konusundaki korkularını gidermektedir. Almanya’daki hayvan refahı durumu da kritik: tahminen iki milyon sokak kedisi var, bunların çoğu yetersiz besleniyor ve çok sayıda hayvan barınağı hayatta kalma mücadelesi veriyor. „Bağış maratonumuzla, on binlerce köpek ve kediye bakan 40 hayvan refahı kuruluşuna yardım ediyoruz. Bu çok büyük bir yardım,“ diye açıklıyor VETO’da Bağış Toplama Sorumlusu Sarah Schonert.

Kampanya bu yıl da milli futbolcu Svenja Huth, model Jacky Wruck ve eski profesyonel biatlet Maren Hammerschmidt gibi VETO elçilerinin yanı sıra PetCom Tierernährung GmbH & Co. KG, GOOPSI GmbH, Die Vertriebsversteher GmbH ve Canina® pharma GmbH gibi VETO’nun vizyonunu paylaşan ortaklar.
Daha fazlası için: https://www.spendenmarathon-tiere.de/

VETO Hakkında
Avrupa Hayvan Refahı Örgütleri Birliği VETO, hayvan refahı örgütlerini gıda bağışı ve mali yardım şeklinde desteklemeye odaklanmaktadır. VETO ayrıca hedefe yönelik halkla ilişkiler ve ağ oluşturma çalışmalarının yanı sıra eğitim, kampanyalar ve dilekçeler yoluyla Avrupa hayvan refahında değişiklikler yapılması çağrısında bulunmaktadır.
Daha fazlası için: www.veto-tierschutz.de
Sorularınız için iletişim

Esma Arslan

Hamburger Internationaler Tierschutz in Not e.V. <info@tierschutz-esma.com>

VETO / 06.11.2023

Fotos: VETO / Claudia Lemke

What do you think?

8.8k Points
Upvote Downvote

‘Çok Aşk’ Avrupa prömiyerini Almanya’da yaptı

Redington Türkiye ve H3C’den dikkat çeken stratejik iş ortaklığı