in , , ,

“Aramızdaki En İyi İnsan Gülinler”

Büyük Ev Ablukada

‘Kuliste Röveşata’ yeni bölümünde Büyük Ev Ablukada’nın kulisinde!

Zorlu PSM YouTube kanalında Zeynep Ocak’ın Zorlu PSM’nin sahne arkasında sorular sorduğu, her bölümü kendine özgü kahkaha dolu program ‘Kuliste Röveşata’nın yeni bölüm konuğu; Büyük Ev Ablukada oldu.

Büyük Ev Ablukada, Zeynep Ocak’ın sunduğu grup dağılsaydı hangi gruba dahil olurdunuz? Birbirinizin en sevdiğiniz ve sevmediğiniz özellikleri neler? Aranızdaki en iyi insan kim?, En çok beste yapmak istediğiniz dizi hangisi? İsim hakkınızı verecek olsaydınız kime verirdiniz? gibi eğlenceli sorularla mücadele ettikten sonra Büyük Ev Ablukada’nın doğaçlama şarkı performansıyla programda samimi dakikalar geçirildi.

 Zorlu PSM sahne arkasında doyasıya muhabbetle eğlenceli dakikalar yaşandığı ‘Kuliste Röveşata’ programının yeni bölümü, Zorlu PSM YouTube kanalında yayınlandı. Editörlüğünü Kutsal Motor ekibinin yapıp Zeynep Ocak’ın sunduğu ‘Kuliste Röveşata’nın yeni bölüm konuğu ise Büyük Ev Ablukada oldu.

“Büyük Ev Ablukada Kapatılsaydı hangi gruba dahil olurdunuz?”

Gülin Kılıçay (Gülinler), Cem Yılmazer (Afordisman Salihins) ve Bartu Küçükçağlayan (Canavar Banavar), Zeynep Ocak’ın ‘Büyük Ev Ablukada kapatılsaydı hangi gruba dahil olurdunuz?’’ sorusuna birbirinden eğlenceli yanıtlar verdi. Duman’dan Björk’e, Gülinler’den Dua Lipa’ya kadar birçok isim söyleyen grup, kendilerine has yorumlarıyla da eğlenceli anlar yaratarak en son hep beraber Gülinler ile devam etme kararı aldı. 

Zeynep Ocak, koridorlardan sahneye yürürken sorularına devam ederken sahneye gelen Büyük Ev Ablukada grubunun “Grup haklarınızı satsanız kaça satardınız?” sorusuna Bartu Küçükçağlayan, “Alsınlar artık ya, alsınlar da hiç önemli değil!” esprili yanıtını verdi. Ardından Zeynep Ocak “Satın alacaklar ancak filminizi de yapacaklar, sizleri oyuncular canlandıracak.” sorusunu sorunca grup peş peşe kendilerini kimlerin oynayacağı konusunda eğlenceli tahminlerde bulundular. 

Doğaçlama Büyük Ev Ablukada Şarkısı!

Hangi dizilere şarkı bestelemek istediklerini sırayla anlattıktan programın sonundaki sürpriz doğaçlama şarkı performansının sergilendiği eğlenceli bölümde grup, o anda aklına gelen kelimelerle ve enstrümanlarıyla bir şarkı bestelemeye başladı. “Pazartesi” kelimesiyle eğlenceli bir şekilde çalmaya başlayan grup git gide coşarak şahane bir şarkıyla programa damga vurdular.

Zorlu Performans Sanatları Merkezi

Zorlu Performans Sanatları Merkezi 10. sezonunu kutluyor! 10 yıldır ilham verici sanat deneyimleri yaratarak ve dünya sanatına ev sahipliği yaparak daha çok insana sanatı keşfetmeleri ve sanatla dönüşmeleri için ilham veriyor! Ulusal ve uluslararası kültürel iş birlikleri, seçkin kurum ve sanatçılarla olan ortak çalışmalarıyla sanatseverler ve yeni sanat izleyicileri için özgür, yaratıcı, dönüştüren ve geliştiren bir sahne yaratıyor. Bugünün ve yarının sanatçılarına hayal dünyalarını geliştirecek yaratıcı fırsatlar sunuyor ve onlara destek oluyor! Onuncu sezonunda “Onları Seviyoruz” mottosuyla 10 yıllık geçmişinde ağırladığı tüm sanatçıları kutlayan Zorlu PSM sanata gönülden bağlı, yaklaşık 150 çalışanıyla birlikte yenilenmeye ve sürprizler sunmaya devam ediyor. Bugüne kadar 5 milyondan fazla sanatseveri ağırlayan Zorlu PSM, Türkiye’deki kültür sanat faaliyetlerinin yaklaşık yüzde 15’ini gerçekleştiriyor. Dünyaca ünlü müzikallerden, dünya çapındaki müzisyenlere, büyük prodüksiyonlu tiyatrolardan tek kişilik performanslara kadar uzanan nitelikli kültür sanat etkinliklerini sanatseverlerle buluşturan ve dünya standartlarında bir donanıma sahip olan Zorlu PSM, global bir sahne olma vizyonuyla hareket ediyor. Yenilikçi, dinamik, güncel, güvenilir, eğlenceli, çok sesli kapsayıcı, iddialı, sıra dışı yapısıyla performans sanatları merkezi olmanın ötesine geçerek kültür sanat sektörünün gelişimine katkı sağlıyor. Zorlu PSM, 7 farklı mekanda benzersiz bir kültür-sanat deneyimi sunuyor. 

What do you think?

10k Points
Upvote Downvote

Caritas fordert weitergehenden pflegepolitischen Reformwillen

Oskars Kleid