in , ,

Emir Taha Yeni Şarkısı “Kalp Çare Arar” ile Geri Dönüyor

Müzik

Müzik dünyasının yükselen yıldızı Emir Taha, üretken bir yılın ardından 2022’ye yeni şarkısı “Kalp Çare Arar” ile giriyor.

Müzik dünyasının yükselen yıldızı Emir Taha, üretken bir yılın ardından 2022’ye yeni şarkısı “Kalp Çare Arar” ile giriyor. Yapımcılığını Labyrinth’ in uzun süredir birlikte çalıştığı Detonate’ in üstlendiği parça, bugün yayımlandı.   Özgün ve melankolik tonlar taşıyan parçada Emir Taha, doğu-batı buluşmasının sınırlarını zorluyor. Şarkının hipnotik melodileri, yönetmen Freddie Write’ ın hazırladığı klip ile kusursuz eşleşiyor. Şarkıyla ilgili Emir Taha şunları söyledi:

“Kalp Çare Arar, aşkınızı kaybettikten sonra yaşadığınız kayıp ruh halini anlatıyor. Bir barın köşesinde hissizleşmek ve tekrar bir şeyleri hissetmek istemek… İçindeki boşluğu doldurmak için harcadığın o boş çaba, unutmak için başkasıyla tanışmak isteği… Tüm bunlar ‘Kalp Çare Arar’ın eksiksiz çevirisi.”

“Bu, benim yazdığım en favori şarkılarımdan ve ayrıca bağlama çaldığım ilk parça. Sonunda dünya ile paylaşıp, insanlarla buluşacağını bilmekten çok mutluyum.”

Bir yıldan kısa bir sürede, Brixton’ da yaşayan Türk sanatçı, global sahnede yükselen yıldızlardan arasına girmeyi başardı. 2021’de Türkiye’ de #1 numaraya oynayan “B.S.G”yi yayımladı ve sonrasında GQ Dergisi’nde Polo G ve Griff gibi sanatçılarla birlikte “Geleceğin Sesleri” listesine girdi. Geçtiğimiz iki yılda Emir çok sayıda yapımcıyla (Lophille, Jay Moon, July 7, Detonate) birlikte çalıştı. Bu yapımcılarla iki bölümlük kısa albümünü bağımsız olarak yayımladı: Hoppa 1 & 2. Bu çıkışların ardından sanatçı, Radio 1Xtra, Complex, DAZED, COLORS DIY ve NME gibi müzik endüstrisinin önemli mecralarından övgüler topladı.

Emir Taha’nın alternatif R&B tutkusu; lo-fi ögeleriyle Türk melodilerini aynı çizgide buluşturuyor.

Antalya’da doğan Emir, hiçbir yere bağlı kalmamayı tercih etti. Küçük yaşta eline aldığı gitarında, aradığı sürekliliği buldu. Emir; ikonik sanatçı Barış Manço’dan da, Eric Clapton’dan da çok etkilendi.

UNIVERSAL MUSIC GROUP HAKKINDA

Universal Music Group olarak sanatın gücüyle kültüre yön vermek için varız. UMG; yapımcılık, edisyon, lisanslı sanatçı ürünleri ve görsel-işitsel içeriklerle ilgili faaliyetlerde bulunan geniş işletme yelpazesiyle dünyanın lider müzik şirketidir. Her müzik türünde en kapsamlı kataloğu ve şarkıları sunarak sanatçılarımızın gelişimini destekliyor, dünya çapında beğenilen ve ticari olarak başarılı müziğini üretiyor ve dağıtıyoruz. Kendini sanata, yenilikçiliğe ve girişimciliğe adayan UMG, sanatçılarına sanatsal ve ticari fırsatlar sunmak, hayranlara muhteşem deneyimler yaşatabilmek adına hizmetlerin, platformların ve iş modellerinin hız kesmeden geliştirilmesini hedefler. Universal Music Group ile ilgili daha fazla bilgi için internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz: www.universalmusic.com

What do you think?

10k Points
Upvote Downvote

Aktuelle Entwicklungen und Know-how für gratfreie Kanten sowie präzise und saubere Oberflächen

Dachbegrünung: das Zukunftsthema!