in , ,

Afganistan’da son 72 saatte 27 çocuk öldürüldü

UNICEF

Son 72 saat içinde en az 27 çocuğun çatışmalar sırasında hayatını kaybettiği ve 136 çocuğun da yaralandığı kaydedildi.

UNICEF yaptığı açıklamada, Afganistan’ın doğu ve güneyindeki 3 vilayette son 72 saat içerisinde en az 27 çocuğun öldürüldüğünü açıkladı.

Birleşmiş Milletler (BM) Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), Afganistan’ın doğu ve güneyindeki 3 vilayette son 72 saat içerisinde en az 27 çocuğun öldürüldüğünü açıkladı.

Afganistan’daki çocukların haklarının Taliban ve hükümet tarafından göz ardı edildiği bildirilen açıklamada, Kandahar, Host ve Paktiya vilayetlerinde son 72 saat içinde en az 27 çocuğun çatışmalar sırasında hayatını kaybettiği ve 136 çocuğun da yaralandığı kaydedildi.

Euronews’te yer alan habere göre kuruluşun Afganistan Direktörü Hervé Ludovic De Lys, „UNICEF, Afganistan’da çocuklara yönelik ağır ihlallerin hızla artmasından şoke oldu. Vahşet her geçen gün daha da artıyor. Her zaman ve her koşulda çocukların korunmasına öncelik vermeliyiz“ ifadelerini kullandı.

Açıklamanın devamında çocuklara yönelik şiddetin bir cinayet olduğu ve bu durumun kaygı verici boyutlara ulaştığı belirtilirken, çatışmaların artması halinde çocukların haklarının tehlikeye gireceği ve geleceklerinin tehdit altında olacağı kaydedildi.

MA

What do you think?

10k Points
Upvote Downvote

„Kulturelle Teilhabe ist fundamental für gesellschaftlichen Zusammenhalt“

Lynchgewalt dehnt sich auf Gefängnisse aus