in ,

BLİS’Lİ ÖĞRENCİLERDEN TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİNE DİKKAT ÇEKEN SERGİ

Sergi

Bilkent Laboratory and International School (BLİS) öğrencileri Birce Alya Akbulut ve Mira Kaya toplumsal cinsiyet eşitliğine dikkat etmek için hazırladıkları resim sergisi ile Bilkent Center’da.

Blis 4. sınıf öğrencileri Birce Alya AKBULUT ve Mira KAYA toplumsal cinsiyet eşitliği için el kaldırdı. İlkokul bitirme ödevleri kapsamında seçtikleri, sürdürülebilir küresel hedeflerden biri olan, ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitliği’ konusuna dikkat çekmek için okul arkadaşlarının da yardımıyla bir resim sergisi projesi oluşturan öğrencilerin sergisi Bilkent Center’da yerini aldı.  8 hafta süren ödevleri kapsamında kadının iş hayatındaki yeri üzerine çeşitli araştırmalar yapan Birce Akbulut ve Mira Kaya’nın sergisi büyük beğeni topladı. Kadın Koalisyonu Sosyal Medya ve Uluslararası Koodinatörü Selma Acuner, Türk Kadınlar Birliği Derneği Başkanı Sema Kendirci ve UNDP Cinsiyet Eşitliği Uzmanı Gözde Keçeci ile görüşerek cinsiyet eşitsizliğinin Türkiye ve dünyadaki boyutunu anlamaya çalışan öğrenciler, yakın çevrelerinde kadın konusunda farkındalık yaratmak adına, öğrendikleri bilgileri arkadaşları ve öğretmenleriyle paylaştı. Bu farkındalığı toplum geneline yaymayı, kendilerinin ve arkadaşlarının çizdikleri resimler ile bir resim sergisi açarak öğrendiklerini topluma anlatmak istediklerini dile getiren öğrenciler; böyle bir sergiyi Bilkent Center’da ziyaretçiler ile buluşturdukları için mutlu olduklarını dile getirdi. 

Tepe Emlak Yatırım A.Ş. Hakkında

25 yılı aşkın süredir Bilkent Holding çatısı altında yer alan Tepe Emlak Yatırım A.Ş., Metro AG ve Carrefour gibi Avrupa’nın tanınmış şirketleri ile iş birliği yaparak bugüne kadar Türkiye’nin değişik bölgelerinde alışveriş merkezleri yatırımlarına imza atmıştır. Organize perakende sektöründe ilkleri başarmış ve birçok başarılı projeyi hayata geçirmiş olan Tepe Emlak Yatırım, deneyimli kadrosuyla, varlık yönetimi, alışveriş merkezi ve ticari alanlarda sürdürdüğü kiralama, mimari tasarım, proje yönetimi ve konsept danışmanlığı hizmetlerini yüksek profesyonellik ve uzmanlık seviyesi ile tek çatı altında toplamaktadır.  Yenilikçi ve yaratıcı bakış açısıyla ziyaretçilerin içinde bulunmaktan keyif alacakları modern mekânlar yaratan Tepe Emlak Yatırım, hali hazırda İstanbul Anadolu Yakası’nda, 2002’den bu yana bünyesindeki ulusal ve uluslararası birçok marka ile en popüler alışveriş merkezlerinden biri olan TEPE NAUTILUS, Ankara’da kısa süre önce geçirdiği renovasyonun ardından ‚Mutluluk Paylaştıkça Çoğalır‘ mottosuyla bünyesine gastronomi merkezi BİLKENT STATION’ı katarak ziyaretçilerine hem alışveriş yapıp hem de kaliteli zaman geçirebilecekleri yaşam alanları sunan BİLKENT CENTER, özgün mimarisi ve ilk açık hava konseptiyle Ankaralıların vazgeçilmez buluşma noktası, iş ve yaşam merkezi TEPE PRIME AVENUE, ulaşılabilir lokasyonu, rahat dolaşım alanı ile tercih edilen 365 AVM, AHLATLIBEL ATATÜRK PARKI, İzmir Körfezi’nin en güzel noktasında yer alan yarı açık konsepte sahip, şehrin ritmini ve eğlencesini içinde barındıran keyifli bir yaşam alanı İş GYO’ya ait EGE PERLA’nın ve Ankara’da avantajlı konumuyla öne çıkan, sunduğu kültür, eğlence ve sosyalleşme imkanlarıyla kentsel bir alan olan NEXT LEVEL AVM’nin varlık yönetimini yapmaktadır. İDO (İstanbul Deniz Otobüsleri) terminal ve gemilerindeki ticari alanlar ile İş Portföy Yönetimi A.Ş.’ye ait Manzara Adalar, Narkule ve Bilkent Üniversitesi ticari alanları için kiralama hizmeti vermektedir. İzmir Selçuk’ta yer alan Cittantica Ephesus Park varlıkları arasında yer almaktadır. 2021 yılından bu yana Tanyer Yapı’ya ait Tan Urla projesinin ticari alanlarına konsept danışmanlığı hizmeti vermektedir.

What do you think?

10k Points
Upvote Downvote

Innovation durch künstliche Intelligenz: Die Startup-Welt bereitet sich auf eine neue Ära vor

Akkreditierung: Unterstützung für den globalen Handel der Zukunft