in ,

Peskov’dan, Kılıçdaroğlu’nun ’seçime müdahale‘ açıklamasına yanıt

Peskov, „Türkiye’deki seçimlere müdahale ettiğimiz yönündeki açıklamanın gerekçesini bilmiyoruz ve buna şiddetle karşı çıkıyoruz. Ana muhalefetin adayına bu yöndeki iddiaları ileten her kimse yalancıdır“ dedi.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov

Rusya, CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “montajlar, kumpaslar, Deep Fake içerikler ve kasetler” üzerinden Türkiye’deki seçimlere müdahale edildiğine ilişkin açıklamalarına yanıt verdi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, “Türkiye’deki seçimlere müdahale ettiğimiz yönündeki açıklamanın gerekçesini bilmiyoruz ve buna şiddetle karşı çıkıyoruz. Ana muhalefetin adayına bu yöndeki iddiaları ileten her kimse yalancıdır” dedi.

Kılıçdaroğlu, son dönemde sosyal medyada yer alan sahte içerikli ses ve görüntülerden Rusya’nın sorumlu olduğunu söylemişti.

Dün akşam (11 Mayıs) sosyal medya hesabından Türkçe ve Rusça yaptığı paylaşımda, “Sevgili Rus Dostlarımız, Dün bu ülkede ortaya saçılan montajlar, kumpaslar, Deep Fake içerikler, kasetlerin arkasında siz varsınız. Eğer 15 Mayıs sonrası dostluğumuzun devamını istiyorsanız, elinizi Türk’ün devletinden çekin. Biz hala işbirlikten ve dostluktan yanayız” ifadelerine yer vermişti.

Gazete Manifesto

What do you think?

7.4k Points
Upvote Downvote

Weg frei für die Finalisierung der Beteiligung von CSPL am CTT

PROF. DR. ATALAY YÖRÜKOĞLU, AİLE VE ÇOCUK KAVRAMINI MERCEK ALTINA ALIYOR!