in ,

Elektro-Pop’un Divalarından Róisín Murphy 7 Haziran’da Zorlu PSM’de!

Konser

90’lar dans-pop müziğinin en popüler parçalarına imza atıp, Moloko'nun dağılmasından sonra solo kariyerine başlayarak, 5 stüdyo albümü ve 32 single’a imza atan, “Owerpowered”, “Murphy’s Law”, “Dear Miami”, “CooCool” gibi kültleşmiş şarkılarıyla Róisín Murphy, PSM Loves Summer by %100 Müzik serisi kapsamında 7 Haziran’da Turkcell Sahnesi’ni 90’lı yılların dans sahnesine çevirecek.

Zorlu PSM’nin dünyaca ünlü isimlerle yaz aylarına damga vuran PSM Loves Summer by %100 Müzik serisi bu yaz elektronik müzikten post punk’a kadar uzanan yelpazede sevilen müzisyenleri ve müzik gruplarını ağırlayacak.  Etkileyici sahne şovları, ihtişamlı prodüksiyonları ve giyim tarzıyla electro-pop’un divalarından biri olarak görülen, pop müzikle funk’tan house’a, glam rock’tan country’te pek çok türü birleştirmesiyle popa yenilikçi ve özgün bir yaklaşım getiren İrlandalı şarkıcı ve söz yazarı Róisín Murphy, PSM Loves Summer by %100 Müzik konser serisi kapsamında 7 Haziran’da Zorlu PSM’de müzikseverlerle buluşuyor.

İngiliz müzisyen Mark Brydon ile birlikte kurdukları pop ikilisi Moloko’nun yarısı olarak tanınan Róisín Murphy, 2005 yılında ilk solo albümü „Ruby Blue“yu deneysel müzisyen Matthew Herbert ile birlikte yazarak ve yapımcılığını üstlenerek çıkardı ve ikinci solo albümü „Overpowered“ 2007 yılının en çok ses getiren albümlerinden olmayı başardı. Çıkardığı üçüncü solo albümü „Hairless Toys“ ile Mercury Prize’a aday gösterildi. Ertesi yıl yayınladığı dördüncü albümü „Take Her Up to Monto“nun ardından 2020 yılında diskodan ilham alan beşinci solo albümü „Róisín Machine’ ile solo kariyerinde 5 stüdyo albümü ve 32 single’a imza attı. Etkileyici sahne performansıyla Owerpowered, Murphy’s Law, Dear Miami, CooCool gibi kültleşmiş eserlerini seslendirerek dünyanın çeşitli ülkelerinde unutulmaz konserler gerçekleştiren Róisín Murphy, 7 Haziran’da PSM Loves Summer by %100 Müzik kapsamında Zorlu PSM’de müzikseverle buluşmak için gün sayıyor.

Zorlu Performans Sanatları Merkezi

Zorlu Performans Sanatları Merkezi 10. sezonunu kutluyor! 10 yıldır ilham verici sanat deneyimleri yaratarak ve dünya sanatına ev sahipliği yaparak daha çok insana sanatı keşfetmeleri ve sanatla dönüşmeleri için ilham veriyor! Ulusal ve uluslararası kültürel iş birlikleri, seçkin kurum ve sanatçılarla olan ortak çalışmalarıyla sanatseverler ve yeni sanat izleyicileri için özgür, yaratıcı, dönüştüren ve geliştiren bir sahne yaratıyor. Bugünün ve yarının sanatçılarına hayal dünyalarını geliştirecek yaratıcı fırsatlar sunuyor ve onlara destek oluyor! Onuncu sezonunda “Onları Seviyoruz” mottosuyla 10 yıllık geçmişinde ağırladığı tüm sanatçıları kutlayan Zorlu PSM sanata gönülden bağlı, yaklaşık 150 çalışanıyla birlikte yenilenmeye ve sürprizler sunmaya devam ediyor. Bugüne kadar 5 milyondan fazla sanatseveri ağırlayan Zorlu PSM, Türkiye’deki kültür sanat faaliyetlerinin yaklaşık yüzde 15’ini gerçekleştiriyor. Dünyaca ünlü müzikallerden, dünya çapındaki müzisyenlere, büyük prodüksiyonlu tiyatrolardan tek kişilik performanslara kadar uzanan nitelikli kültür sanat etkinliklerini sanatseverlerle buluşturan ve dünya standartlarında bir donanıma sahip olan Zorlu PSM, global bir sahne olma vizyonuyla hareket ediyor. Yenilikçi, dinamik, güncel, güvenilir, eğlenceli, çok sesli kapsayıcı, iddialı, sıra dışı yapısıyla performans sanatları merkezi olmanın ötesine geçerek kültür sanat sektörünün gelişimine katkı sağlıyor. Zorlu PSM, 7 farklı mekanda benzersiz bir kültür-sanat deneyimi sunuyor. 

What do you think?

3.3k Points
Upvote Downvote

Zahl der pestizidfreien Kommunen nimmt zu

Blauer Himmel Weiße Wolken