in ,

Devrim Erbil’in Neonist sergisi 30 Nisan’a kadar uzatıldı

Sergi

İstanbul’da sanata kapılarını açan The Stay Boulevard ev sahipliğindeki resmin şairi Devrim Erbil’in dünyaca ünlü İstanbul eserlerinin yeni serisi Neonist By Devrim Erbil sergisi sanat severlerin yoğun ilgisi nedeniyle 30 Nisan’a kadar görülebilecek.

İçinde bulunduğu lokasyonların kültürünü yansıtan mimari yapılara değer katarak yaşam stili belirleyen The Stay grubunun en yeni oteli The Stay Boulevard Nişantaşı, 26 Ocak’tan bu yana dünyaca ünlü ressam Devrim Erbil’in Neonist by Devrim Erbil sergisine ev sahipliği yapıyor. Sanatçının en geniş NFT kolleksiyonunu orijinal, giclee ve limtli seri eserleri ile birlikte sanatseverlerle buluşturan ve Renko London organizasyonu, Renk Erbil küratörlüğünde, Erbil Kare ve The Stay Boulevard Hotel proje ortaklığıyla hayata geçen serginin ziyaret süresi uzatıldı. Sergi sanat severlerin gösterdiği yoğun ilgi nedeniyle 30 Nisan’a kadar ziyaret edilebilecek.

Neonist by Devrim Erbil sergisi, sanatçının ilk kez Londra’yı resmettiği ‘Londra Bir Rüya Gibi’ eseri ve limitli serilerinin yer aldığı ve Londra’da on binlerce kişi tarafından ziyaret edilen sergisinden sonraki en geniş NFT koleksiyonunu içeriyor. Sergi kapsamında hepsi neon konsept içeren 281 eser ve 321 parça NFT kolleksiyonu sanatseverlerle buluşuyor.

Sergiyi ziyaret edecek sanatseverlere birlikte dijital olarak dünya çapında erişilebilir olan organizasyona iştirak edecek olan katılımcılar, orijinal eselerle birlikte NFT dijital esere www.renkolondon.com adresinden teklif verebiliyor. Serginin “masterpiece” eseri 120 cm/180 cm Neon Istanbul yağlı boya tablosunun NFT versiyonu Amerikalı ünlü dijital sanatçı Silly Gabe ve Devrim Erbil’in ortak çalışmasıyla üretiliyor. Daha önce London Like A Dream eserinde de birlikte çalışan iki ünlü sanatçı Londra sonrasında İstanbul konseptinde yeni bir calışmaya imza atıyor.

Neonist by Devrim Erbil sergisine pazartesi dışında haftanın her günü 11:00 – 20:00 saatleri arasında The Stay Boulevard’da görülebiliyor.

Sergi Tarihleri: 26 Ocak- 30 Nisan 2023
Platform ve Organizasyon
www.renkolondon.com
Sergi Mekanı
The Stay Boulevard

www.thestay.com.tr

The Stay Hakkında
The Stay Warehouse, The Stay Nişantaşı, The Stay Bosphorus, Bebek Otel by The Stay ve The Stay Boulevard olmak üzere 5 oteli bünyesinde bulunduran The Stay, turizm dünyasının özgün bir temsilcisi. Alaçatı’nın merkezinde huzurlu bir vaha sunan ve grubun yıl boyunca küratörlüğünü gerçekleştirdiği birçok kültürel programa ev sahipliği yapan The Stay Warehouse, İstanbul’un moda ve alışveriş merkezinde yer alan The Stay Nişantaşı ve İstanbul’un eğlence merkezlerinde büyüleyici bir tarihi dokuya sahip olan boğaz manzaralı butik oteller The Stay Bosphorus ve Bebek Hotel by The Stay otelleriyle, eşsiz bölgelerde yeni keşifler için farklı kapılar aralıyor. 250’yi aşkın sanat eserine ev sahipliği yapan The Stay Boulevard Nişantaşı, 82 odasıyla şehrin en gözde lokasyonunda misafirlerini ağırlıyor. Kültürün sanatla buluştuğu, misafirlerini özel hissettirmeye koşullanan hizmet anlayışı ve özgün mimari detayları ile The Stay, misafirlerine ilham veren, samimi ve tasarım odaklı mekanlarda unutulmaz ve heyecan verici konaklama deneyimi sunuyor. Tüm otellerinde karbon ayak izini sıfırlayan The Stay, Türkiye’nin karbon nötr ilk otel grubudur.

Galeri Renko London Hakkında
Türk modern sanatını dünya sanat merkezlerine taşıyan kreatif Galeri Renko London NFT platformuna Neonist by Devrim Erbil ile başlıyor. Renk Erbil tarafından kurulan Londra Merkezli Renko London, Devrim Erbil başta olmak üzere Türk modern sanatının önemli isimlerinin, inovatif İngiliz ve global sanatçıların temsilciliğini yapıyor. Avrupa’nın sanat başkentlerinin yanı sıra tüm dünyada kreatif sergi projeleri yerel ve global marka işbirliklerine imza atıyor. Büyük başarı ile hayata geçen TA London ve TA Bodrum Primavera gibi projelerin mimarı Renko London Neonist by Devrim Erbil projesi ile birlikte NFT platformunu hizmete sokuyor. Türk sanatı ve Global Sanatın önde gelen isimlerinin NFT kolleksiyonlarını sanatseverlerle buluşturmayı Hedefleyen Renko London modern sanat ve dijital sanat arasındaki bağı güçlendirmeyi ve bu iki dünya arasında köprüler kurmayı hedefliyor.

What do you think?

10k Points
Upvote Downvote

Duygu Uzel: Kutsal Tecrit

Axel Springer SE İcra Kurulu Başkanı Mathias Döpfner: „Doğu Almanlar ya komünisttir ya da faşist. İkisinin arasında bir şey yapmazlar. İğrençler“