in ,

BJK BB: Beşiktaş JK’dan, Dünya Engelliler Günü’nde Anlamlı Bir Proje

„Engeller Bizi Durduramaz“

Beşiktaş Emlak Jet Spor Kompleksi'nde, "Engeller Bizi Durduramaz" şöleni düzenlendi.

Türkiye´nin en köklü ve120 yıllık tarihiyle Avrupa’nın da ender kulüp ve camialarından birisi olan Beşiktaş JK, Cumhuriyetin 100. Yılı ve Beşiktaş Tekerlekli Basketbol Takımının 20.yılı şerefine, bedensel engelli bireyleri tekerlekli basketbol sporu ile tanıştırmak ve onların spor yapmasını desteklemek amacıyla, „ENGELLER BİZİ DURDURAMAZ“ sosyal sorumluluk projesini, Dünya Engelliler Günü’nde hayata geçirdi.

Hem bu günü kutlamak hem de projenin lansamanını yapmak amacıyla, Beşiktaş Emlak Jet Spor Kompleksi’nde, „Engeller Bizi Durduramaz“ şöleni düzenlendi.

Çebi: „Beşiktaş Tekerlekli Sandalye Basketbol takımını bu konuda lokomotif yapacağız.“

Şölende bir konuşma yapan Beşiktaş JK Başkanı Ahmet Nur Çebi, „Biz bütün engelli vatandaşlarımıza dokunmak istiyoruz. Sadece fiziki engellilere değil, tüm engelliler bizim için önemli. Beşiktaş engelli sporuna, tüm engelli kardeşlerimize daha fazla destek verecek. Emeği geçen ve bugün burada bulunan herkese teşekkür ediyoruz. Birazdan oynanacak olan maçın en büyük destekçisi olan Elçin Kılıç Bey ve eşine desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Engeller Bizi Durduramaz Sosyal Sorumluluk projesini hayata geçirerek, Türkiye’de yine bir ilki başlatacağız ve ülkemiz genelinde Beşiktaş Tekerlekli Sandalye Basketbol takımını bu konuda lokomotif yapacağız.“ dedi.

Şölen, Ahmet Nur Çebi’nin basket atışıyla başlayan Beşiktaş JK ve Ordu Büyükşehir Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbol maçı ile sona erdi. Maçın devre arasında ise, Alya Dormen ve Avrupa Bedensel Engelli Dans Şampiyonu olan Barış Bayraktar özel bir dans gösterisi gerçekleştirdi.

What do you think?

10k Points
Upvote Downvote

CHIRON Group bringt Start-Up-Innovation in Serie

„Dieses System gewährleistet nicht die Sicherheit der Frauen, wir sind die Sicherheit von uns selbst“