in , ,

Arap ülkeleriyle iş birliğini derinleştirmeye devam edeceğiz

Çin

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zhao Lijian, Çin’in Arap ülkeleriyle tüm alanlardaki iş birliğini derinleştirmeye devam edeceğini belirtti.

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zhao Lijian, Çin’in Arap ülkeleriyle tüm alanlardaki iş birliğini derinleştirmeye devam edeceğini belirtti.

Zhao, günlük basın toplantısında, Çin Dışişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan Yeni Çağdaki Çin-Arap İş Birliği Raporu hakkında bilgi verirken şunları söyledi:

“Çin ile Arap ülkeleri arasındaki diplomatik ilişkilerin uzun  bir geçmişi bulunuyor. Çin Halk Cumhuriyeti’nin kuruluşundan bu yana geçen 73 sene boyunca, Çin ve Arap ülkeleri birbirine karşılıklı saygı gösterdi, eşit davrandı, karşılıklı yarara dayalı ortak kazancı gerçekleştirdi, ikili dostane iş birliğinde tarihsel atılım kaydedildi. Çin-Arap iş birliğinin sonuçları ve deneyimlerini özetlemek ve ikili ilişkinin gelecekteki gelişme vizyonunu yansıtmak amacıyla Çin Dışişleri Bakanlığı, Yeni Çağdaki Çin-Arap İş Birliği Raporu’nu yayınladı. Günümüz dünyasında nadiren rastlanan büyük değişiklikler yaşanıyor. Çin ve Arap ülkeleri benzer fırsat ve tehditlerle karşı karşıya bulunuyor. Çin, daima Arap ülkelerini barışçıl kalkınma yolunu izleme, gelişmekte olan ülkelerle olan iş birliğini geliştirme ve insanlığın kader ortaklığını oluşturmadaki stratejik ortağı olarak görmektedir. Çin, Arap ülkeleriyle beraber, tüm alanlardaki iş birliğini derinleştirmeye, medeniyetler arasındaki iletişimi güçlendirmeye, yeni çağa yönelik Çin-Arap kader ortaklığını oluşturmaya, iki tarafın halkına faydalar getirmeye, gelişmekte olan ülkelerin dayanışma ve iş birliğini gerçekleştirmesine öncülük etmeye ve dünya barışı ile kalkınmasını hızlandırmaya hazırdır.”

CRI

What do you think?

10k Points
Upvote Downvote

Auszeichnung „Best of Consulting“ der WirtschaftsWoche

Spendenaktion von Aumüller Aumatic zum 50-jährigem Bestehen mit großem Erfolg abgeschlossen