in ,

NN, “Önce Sen” Farkındalık Hareketi ile meme kanseri hakkında farkındalık yaratıyor!

NN Hayat ve Emeklilik, İhtiyaç Haritası ve Kanser Savaşçıları Derneği ile birlikte “Önce Sen” Farkındalık Hareketi’ni başlattı

NN Hayat ve Emeklilik, İhtiyaç Haritası ve Kanser Savaşçıları Derneği ile birlikte “Önce Sen” Farkındalık Hareketi’ni başlattı

NN Hayat ve Emeklilik, İhtiyaç Haritası ve Kanser Savaşçıları Derneği ile birlikte “Önce Sen” Farkındalık Hareketi’ni başlattı. Proje ile kadınların başta meme kanseri olmak üzere kadın kanserleri konusunda bilinçlendirilmesi sağlanırken; onlara kontrol ve teşhisin önemi anlatılarak gerektiğinde ücretsiz psikososyal destek verilmesi amaçlanıyor. Halihazırda Türkiye’nin farklı illerinde gerçekleştirilen projenin ilk adımları Denizli, Adana ve İstanbul’da atıldı. Hedef 2022 yılı içinde toplam 5 şehirde 1000 kadına ulaşmak. 

Dünyanın köklü sigorta ve yatırım yönetimi şirketlerinden NN Group’un bünyesinde faaliyet gösteren NN Hayat ve Emeklilik, toplum sağlığını korumaya yönelik önemli bir çalışmaya imza attı. Toplum yatırımı projelerinde önemli hedefleri olan NN Hayat ve Emeklilik, İhtiyaç Haritası ve Kanser Savaşçıları Derneği ile birlikte “Önce Sen” Farkındalık Hareketi başlattı. Proje ile kadınların başta meme kanseri olmak üzere kadın sağlığı konusunda bilinçlendirilmesi sağlanırken; onlara kontrol ve teşhisin önemi anlatılarak gerektiğinde ücretsiz psikososyal destek verilmesi amaçlanıyor.

“Önce Sen” Farkındalık Hareketi ile 3 şehirde tam 564 kadına ulaşıldı!

“Önce Sen” Farkındalık Hareketi kapsamında ilk olarak Denizli, Adana ve İstanbul’da kadınlarla bir araya gelindi. Ziyaret edilen 3 şehirde 564 kadın ile farkındalık eğitimleri gerçekleştirildi. Bu eğitimler sonunda kadınların KETEM’lerde taramaları yapıldı. Teşhis konulan kadınlara ücretsiz psikososyal destek de verilen proje kapsamında 5 şehirde 1000 kadına ulaşılması hedefleniyor.

NN Hayat ve Emeklilik Hakkında: 

NN Hayat ve Emeklilik, 19 ülkede faaliyet gösteren ve birçok Avrupa ülkesinde ve Japonya’da güçlü bir varlığı bulunan uluslararası bir sigorta ve yatırım yönetimi şirketi olan NN Group’un bir parçasıdır. Grup, tüm çalışanları ile yaklaşık 18 milyon müşteriye emeklilik, sigorta, yatırım ve bankacılık hizmetleri sunmaktadır. NN Group;   Nationale – Nederlanden, NN, NN Yatırım Ortakları, ABN AMRO Sigorta, Movir, AZL, BeFrank ve OHRA’yı içermektedir. NN Group, Euronext Amsterdam’da (NN) işlem görmektedir. Şirketin Türkiye’deki tarihçesi, 4 Aralık 2008 tarihinde NN Group’un (eski ünvanıyla ING Group) OYAK Emeklilik A.Ş.’nin %100 hissesini satın almasıyla başlamıştır.

İhtiyaç Haritası Hakkında:

İhtiyaç Haritası ihtiyaç sahiplerini, destek olmak isteyen birey, kurum ve kuruluşlarla buluşturan sosyal bir kooperatiftir. İhtiyaç Haritası, Sosyal Kooperatif statüsünde kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olarak 2015 yılında kurulmuştur. Kanıtlanmış harita teknolojisi ve toplum tabanlı doğrulama işlevi aracılığıyla eğitim, sağlık, kültür-sanat gibi alanlarda yardımlaşmayı ve dayanışmayı kolaylaştırır. 2015 yılından bugüne İhtiyaç Haritası platformunu 100 bini aşkın üye, 350’den fazla STÖ, 70’den fazla özel sektör kuruluşu, yüzlerce kamu kuruluşu temsilcisi kullanmıştır. Platform aracılığıyla 9.14 milyondan fazla ihtiyaç kalemi karşılanırken yaklaşık 390 milyon liraya eşdeğer bir paylaşım ekonomisi yaratılarak sosyal etkisi yüksek bir fark yaratılmıştır.

Kanser Savaşçıları Derneği Hakkında: 

Kanser Savaşçıları, tanı ve tedavi sürecinde ihtiyaç duyulabilecek her türlü bilgiyi doğru ve bilimsel kaynaklardan araştıran, öğrenen ve paylaşan bir sivil inisiyatif olarak 2011’de kuruldu, 2015 yılında dernekleşerek kurumsal bir kimlik kazandı. Deneyimlerini yeni tanı alanlarla paylaşmayı seven savaşçılarımız, bilim insanlarımız ve kanserle mücadelede herkesin bir sorumluluğu olduğuna inanan gönüllülerimiz derneğimizin çatısı altında bir araya geliyor.

Konusunda uzman bilim insanları, bilgi ve deneyimlerini hasta ve hasta yakınlarına aktarıyor. Kanser Savaşçıları eğitim, farkındalık ve psikolojik destek konusunda projelere imza atıyor. Devlet hastanelerindeki hasta ve yakınlarına psikolojik danışmanlık, beslenme gibi destek tedaviler konusunda uzman yardımı sunan Kanser Savaşçıları ayrıca çocuk onkoloji servislerine çocuk oyun odaları kuruyor ve Onkobis’ler ile çocukların tedavi sürecinde yüzünde bir tebessüm oluşturmaya katkı sağlıyor. Yetişkin hastalar için “İyi Bak Kendine” atölyeleri düzenleyen ve Saçım Saçın Olsun projesiyle binlerce savaşçıya peruk hediye ediyor.

What do you think?

10k Points
Upvote Downvote

Neues Europäisches Bauhaus

Rusya’ya göre İsrailli paralı askerler ‘Nazileri’ destekliyor !