in ,

„Bu mudur dünya liderliği?“

Davutoğlu’ndan ‚Türkiye’siz Ukrayna zirvesi‘ yorumu

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu

Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, Ukrayna’da yapılan liderler zirvesinde Türkiye’nin yer almamasına dikkat çekti. Davutoğlu, „Rusya ve Ukrayna’ya komşu yegane NATO ülkesi olan ve arabuluculuk iddiasındaki Türkiye davetli değil; görüşünü soran bile yok. Bu mudur dünya liderliği?“ dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Ukrayna’da yapılan liderler zirvesinde Türkiye’nin yer almamasına dikkat çekti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya ve Ukrayna’daki gerginlik için ‚arabulucu olabiliriz‘ şeklinde konuşmuştu.

Davutoğlu’nun ilgili paylaşımı şu şekilde:

„Soğuk Savaş sonrasının en ciddi krizinin yaşandığı Ukrayna’da liderler video zirve görüşmeleri yapıyor. Aynı anda Rusya ve Ukrayna’ya komşu yegane NATO ülkesi olan ve arabuluculuk iddiasındaki Türkiye davetli değil; görüşünü soran bile yok.

Bu mudur dünya liderliği?“

Soğuk Savaş sonrasının en ciddi krizinin yaşandığı Ukrayna’da liderler video zirve görüşmeleri yapıyor. Aynı anda Rusya ve Ukrayna’ya komşu yegane NATO ülkesi olan ve arabuluculuk iddiasındaki Türkiye davetli değil; görüşünü soran bile yok.

Bu mudur dünya liderliği? https://t.co/Rim6ESPoBb

— Ahmet Davutoğlu (@Ahmet_Davutoglu) January 25, 2022

Karar

What do you think?

10k Points
Upvote Downvote

Konferenz zur Zukunft Europas

COBANTUR BOLTAS stellt Weichen für mehr Nachhaltigkeit