in ,

Amerika ile Rusya arasında kritik görüşme

Amerika Birleşik Devletleri ile Rusya arasında kritik bir görüşme gerçekleşti.

Amerika Birleşik Devletleri ile Rusya arasında kritik bir görüşme gerçekleşti.

Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price ile Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Wendy Sherman arasında kritik bir görüşme gerçekleşti.

Price tarafından yapılan yazılı açıklamada, Sherman ve Ryabkov’un 10 Ocak’ta Stratejik İstikrar Diyaloğu’nun (SSD) olağanüstü toplantısında her iki tarafın ele alacağı ikili konuları görüştüğü bildirildi.

Açıklamada, “Bakan Yardımcısı görüşmede, ABD’nin uluslararası egemenlik ilkelerine, toprak bütünlüğüne ve egemen ulusların kendi ittifaklarını seçme özgürlüğüne bağlılığını vurguladı.” ifadesine yer verildi.

“Ortaklarımız olmadan Avrupa güvenliğini tartışmayacak”

Sherman’ın Rus mevkidaşına, “ABD’nin, diplomasi yoluyla gerçek bir ilerleme kaydetmekten memnuniyet duyacağını” ifade ettiği belirtildi.

Açıklamada, “ABD, SSD toplantısında Rusya ile bazı ikili meseleleri tartışacak ancak Avrupalı ​​müttefiklerimiz ve ortaklarımız olmadan Avrupa güvenliğini tartışmayacak.” bilgisi aktarıldı.

Bakan Yardımcısının, belirli konuların ise 12 Ocak’ta Brüksel’deki NATO-Rusya Konseyi ve 13 Ocak’ta Viyana’da yapılacak AGİT Daimi Konseyi toplantısına bırakılacağını belirttiği kaydedildi.

Görüşmede Sherman’a, Müşterek Operasyonlar Kurmay Başkanı Korgeneral James Mingus, Rus Dışişleri Bakan Yardımcısına ise Savunma Bakan Yardımcısı Albay General Aleksandr Fomin eşlik etti.

Haber Aktüel

What do you think?

10k Points
Upvote Downvote

Kendini gerçekleştirebilen kişilerin 4 özelliği!

Starregisseur Kirill Serebrennikov überraschend zu Proben im Thalia Theater eingetroffen