in , , ,

94 yaşındaki nine gelinlik giyme hayalini gerçekleştirdi

Martha Mae Ophelia Moon Tucker

1952 yılında evlenen 94 yaşındaki Martha Tucker adlı nine, hep gelinlik giymek istedi. Ama o, evlendiği yıllarda siyah kadınların gelinlik dükkanlarına girmesine izin verilmediğini söyledi.

Martha Mae Ophelia Moon Tucker adlı İngiliz vatandaşı kadın, evlendikten 70 yıl sonra gelinlik giyme hayalini gerçekleştirdi. Tucker’in gelinlik giyerken yaşadığı mutluluk ise, haberlere konu oldu.

1952 yılında evlenen Tucker, o yıllarda siyah kadınların gelinlik dükkanlarına girmesine izin verilmediği için düğününde gelinlik giyemediğini söyledi.

Yaşlı nine içinde sakladığı bu hayalini torunlarına mırıldanarak söyledi.

Tucker’ın torunu Angela Strozier, ninesinin bu hayalini gerçekleştirmek için bir çözüm düşündü.

Strozier önce internetten David’s Bridal mağazasından bir randevu aldı ve Tucker’a makyaj yapması için Birmingham’daki makyaj sanatçısı Pharris Clayton’ı aradı.

Mağazaya vardıklarında ninesine sürprizini açıkladı ve tüm personel Tucker’ın bu gününü daha da özel kılmak için çalıştı. Martha Tucker ise gelinlik içerisinde mutlu pozlar verdi.

Strozier, “Herkes onun için bu sürprizi yapmama yardım etti. Bu yüzden çok mutlu oldu” dedi.

ABC News’ün haberine göre Marta Tucker 50 yıl boyunca bir anket şirketinde çalıştı. Eşini kaybeden dul ninenin 4 çocuğu, 11 torunu, torunlarının da 18 çocuğu ve bu torunlardan birinin de çocuğu bulunuyor. Yani 94 yaşındaki nine, torunlarının torununu görme şansına sahip olmuş.   

Rûdaw

What do you think?

10k Points
Upvote Downvote

Auf dem Weg zur Klimaneutralität

Kleintiere dürfen immer einziehen