in

Borat Subsequent Moviefilm

Film Eleştirisi

Borat Subsequent Moviefilm film afişi
Borat Subsequent Moviefilm film afişi

2020 yapımı olan ve çoğu kişi tarafından Borat 2 olarak adlandırılan Borat Subsequent Moviefilm, Başrollerinde Sacha Baron Cohen ve Maria Bakalova’nın olduğu bu komedi filmi aynı zamanda “mockumentary” türünden bir eser olarak da kabul edilir. Filmin Satellite Müzikal Film veya Komedi Filmi Dalında En İyi Erkek Oyuncu, Satellite Müzikal Film veya Komedi Filmi Dalında En İyi Film ve Satellite Müzikal Film veya Komedi Filmi Dalında En İyi Kadın Oyuncu dallarından olmak üzere 3 adaylığı bulunmaktadır.

2006 yapımı olan Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan filminin devamı niteliğinde olan bu film, Borat Sagdiyev’ in (Sacha Baron Cohen) bir önceki seyahatinde itibarına leke sürdüğü Kazakistan Devleti tarafından, Amerika’yla olan politik ilişkileri düzeltmesi için, Amerika’ya olan ikinci yolculuğunu konu almaktadır. Bu yolculuğa sonradan dahil olan kızı Tutar Sagdiyev (Maria Bakalova) ile Amerika’nın günümüzdeki toplum yapısını keşfedecekleri bir seyahat onları beklemektedir.

Filmimiz, içinde bulunduğumuz pandemi koşullarını ve Amerika’nın günümüzdeki politik durumunu absürt bir anlatımla seyirciye sunmayı ve şakaların zamanlarını ayarlamak konusunda son derece başarılı bir film. Filmdeki şakaları ve “garip” anları komik yapan en önemli etken, filmde yer alan insanların bir “belgesel” çektiklerini düşünerek kamera karşılarına geçmesi ve bunun sonucunda Sacha Baron Cohen’ in önlerine sunduğu Borat Sagdiyev karakterini ciddiye alarak verdikleri tepkiler. Günümüzün boğucu şartlarından ötürü bir kahkaha atmak isterseniz Borat Subsequent Moviefilm sizin için çok doğru bir tercih olacaktır.

Veröffentlicht am 03.02.2021

What do you think?

10k Points
Upvote Downvote
Scarface (Yaralı Yüz) film afişi

Scarface

9 kere Leyla film afişi

DEĞERSİZLEŞTİRMEK Mİ? MERAKLANDIRMAK MI?